Przyszedł mężczyzna do kobiety

Przyszedł mężczyzna do kobiety

Premiera sztuki już 11 marca o godz. 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Tytuł sugeruje, że to dopiero początek. Brzmi też jak standardowe rozpoczęcie dobrego dowcipu. I choć w temacie miłości często bywa śmiesznie – bywa również strasznie, a to przecież, jak wiemy, domena rosyjskiego dramatopisarstwa. Przyszedł mężczyzna do kobiety Siemiona Złotnikowa z Anną Wojton i Leonem Charewiczem, to nowy spektakl Mazowieckiego Instytutu Kultury. Premiera 11 marca 2017 r. o godz. 19:00.

Nie ma bardziej uniwersalnego i zarazem banalnego tematu niż miłość, lecz chociaż wszystkie historie miłosne wydają się podobne, każda z nich jest inna. W sztuce Złotnikowa poznajemy historię Diny i Wiktora – zwykłą a zarazem niezwykłą, komiczną i dramatyczną, zabawną i smutną… jak samo życie. Oboje po przejściach i z przeszłością, oboje samotni, rozżaleni i spragnieni ciepła, bliskości oraz szczęścia u boku innej osoby.

Sztuka Przyszedł mężczyzna do kobiety Siemiona Złotnikowa na pewno spodoba się tym widzom, którzy cenią w teatrze dobrą zabawę i żart na poziomie, ale nie stronią także od odważnych refleksji i odniesienia scenicznych emocji do własnych doświadczeń, przepuszczenia teatralnej fikcji przez filtr własnego ja. W końcu, jak pisał inny rosyjski autor, z samych siebie się śmiejemy, a sytuacja pt. Przyszedł mężczyzna do kobiety dotyczy przecież każdego.

 

Autor: Siemion Złotnikow.

Obsada: Anna Wojton i Leon Charewicz

Przekład: Andrzej Wanat

Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk

Opieka artystyczna: Jerzy Bończak

 

 

Tekst: Materiały prasowe Teatr Mazowiecki