Zdjęcia testowe – fotografia modowa

IMG_4116-Edit

Zdjęcia testowe – fotografia modowa

17 sierpnia 2013 r. miałem przyjemność uczestniczyć w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Studio Huśtawka  w ramach projektu Akademia Fotografii Huśtawka. Tematem przewodnim spotkania była fotografia modowa – zdjęcia testowe modelek. Warsztaty prowadził znany i ceniony fotograf mody Oktawian Górnik.

części teoretycznej prowadzący opowiedział uczestnikom w jakim celu wykonuje się zdjęcia testowe, na co należy zwrócić uwagę podczas całej sesji oraz jakie cechy modelki należy uwypuklić. Oktawian Górnik zaprezentował również swoje prace, które wykonał na zlecenie różnych agencji. Na przykładzie zdjęć omówił koncepcje powstawania poszczególnych ujęć oraz opisał ustawienia świateł potrzebne do uzyskanie pożądanego efektu. Omówiona została również rola wizażystów i stylistów. Za wizaż na sesji odpowiadała Ewa Kizelbach. Modelki do sesji zostały wystylizowane przez Ralha i Martę z Fashionprofashion.

Druga część warsztatów miała charakter praktyczny. Uczestnicy mieli do dyspozycji dwa plany zdjęciowe, na których mogli samodzielnie wykonać zdjęcia testowe modelek w różnych stylizacjach. Dzielnie pozowały nam Karolina i Dominika z agencji AS Management. W trakcje zajęć praktycznych każdy z uczestników miał okazję poznać kilka metod oświetlenia modelki w warunkach studyjnych.  Na podstawie przykładowych setupów oświetleniowych można było wykonać kilka różnych ujęć. Dało to  możliwość praktycznego przetestowania różnych modyfikatorów światła studyjnego. Podczas pracy z modelkami można było na bieżąco konsultować i omawiać wykonane przez siebie zdjęcia z prowadzącym.

Czas spędzony na warsztatach w Studio Huśtawka uważam za bardzo udany. Poznałem pozytywnie zakręconych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Nabyłem nowe doświadczenie w pracy w studio oraz poszerzyłem swoją wiedzą z zakresu fotografii mody.

Z niecierpliwością czekam na kolejne warsztaty organizowane w Huśtawce.

IMG_4027-Edit

IMG_4040-Edit

IMG_4043-Edit

IMG_4082-Edit

IMG_4083-Edit

IMG_4110-Edit

IMG_4113-Edit

IMG_4116-Edit

IMG_4117-Edit