Wędruj z nami! – Wiosenne Czarowanie 2016

mariuszkaszuba_pl_D_07997

Harcerski Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie” na stałe wpisał się w tradycję Legionowa. W tym roku odbyła się 7 edycja, pod hasłem: „Wędruj z nami!”. Motywem przewodnim były piosenki harcerskie i turystyczne. Festiwal odbył się  w dniach 15-17 kwietnia 2016 r. w Legionowie.

„Wiosenne Czarowanie” co roku przyciąga miłośników piosenki, harcerskiej atmosfery oraz osoby zainteresowane kulturą turystyczną. Festiwal to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy zarówno dla rozśpiewanych gromad zuchowych, drużyn harcerskich jak i wszystkich chętnych, którzy chcą zostać oczarowani piosenką.

mariuszkaszuba_pl_D_06963

mariuszkaszuba_pl_D_07350

Podczas tegorocznego festiwalu odbyły się przesłuchania zespołów oraz wokalistów w trzech kategoriach: zuchy, harcerze, oraz kategoria OPEN. W konkursie wzięło udział wiele zespołów i wykonawców indywidualnych. Festiwal gościł muzykujące gromady zuchowe, drużyny harcerskie jak i osoby nie zrzeszone. W sumie na harcerski festiwal przybyło ponad 500 osób z całej Polski.

Na zakończenie festiwalu do wspólnej zabawy porwał uczestników legionowski zespół „Pod Górę”, który brał czynny udział w poprzednich edycjach festiwalu. Gwiazdą festiwalu był zespół „Cisza Jak Ta” wieloletni przyjaciel „Wiosennego Czarowania”.

Jeśli jeszcze nigdy nie doznałeś „Wiosennego Oczarowania” piosenką kolejna szansa w przyszłym roku. Tymczasem zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć.