Wiosenne Czarowanie 2015

IMG_7158

Wiosenne Czarowanie porusza piosenką.

W dniach 17-19 kwietnia 2015 r. odbyła się szósta edycja Harcerskiego Festiwalu Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Festiwal odbył się pod hasłem „Kierunek Słońce” a motywem przewodnim tegorocznego festiwalu były piosenki żeglarskie oraz szanty.

Przegląd konkursowy odbył się jak zwykle w gościnnych murach Zespołu Szkół nr 1, koncert galowy festiwalu miał miejsce w Ratuszu Miejskim w Legionowie.

Jak co roku festiwal przyciągnął mnóstwo osób zainteresowanych piosenka żeglarską oraz miłośników dobrej zabawy w sympatycznej harcerskiej atmosferze. W konkursie wzięło udział ponad 40 zespołów i wykonawców indywidualnych w kilku kategoriach. Festiwal gościł muzykujące gromady zuchowe, drużyny harcerskie jak i osoby nie zrzeszone. W sumie na harcerski festiwal przybyło ponad 500 osób z całej Polski.

IMG_5723 IMG_5797

Pierwszego dnia festiwalu to występy gromad zuchowych oraz dzieci nie zrzeszonych w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pod koniec dnia wręczone zostały nagrody w kategorii zuchowej a na deser wystąpił zespół „Bory i Morskie Potwory”.

Laureaci

Kategoria Zuchowa:
I miejsce – GZ „Dzikie koty” z Grodziska Mazowieckiego
II miejsce – 66 GZ „Leśni ludzie” z Legionowa
III miejsce – 4 GZ „Plemie Wilcząt” z Legionowa

Kategoria Przedszkolna:
I miejsce – Przedszkole nr 2 w Legionowie
II miejsce – Przedszkole „Akademia Zucha” w Legionowie
III miejsce – „Marzyciele” z Legionowa

IMG_5247 IMG_5266

W sobotę  scena należała do zespołów startujących w kategorii drużyn harcerskich oraz starszoharcerskich i kategorii „Open”. Wieczorem mury szkoły poruszył zespołu „Banana Boat”. Zespół znany jest z wielu szant śpiewanych a cappella. Pieśni morza wykonane przez „Banana Boat” bardzo podobały się zgromadzonej publiczność, wiele utworów śpiewano wspólnie, a jeden nawet z publicznością na scenie. O dziwo scena wytrzymała. Po koncercie odbyło się harcerskie świeczkowisko a do 4 nad ranem trwało wspólne śpiewanie.

IMG_5892 IMG_6151 IMG_6167

Trzeci dzień „Wiosennego Czarowania” rozpoczął się o godz 8.00 harcerską Mszą Świętą, którą odprawił ks. Biskup Marek Solarczyk. Po mszy harcerze przemaszerowali wspólnie do ratusza miejskiego na koncert galowy. Zanim jednak rozpoczął się koncert finałowy na rondzie przed ratuszem wszyscy uczestnicy festiwalu odtańczyli Wielką Belgijkę, którą poruszono wielu mieszkańców Legionowa.

IMG_6391

Następnie festiwalowa publiczność zawładnęła salą widowiskową w Ratuszu. Na początku do wspólnej zabawy zagrzewał zespół „B.O.R.Y”. Zagrzewał skutecznie ponieważ cała sala wspaniale się bawiła przy piosenkach żeglarskich i utworach szantowych. Zespól poruszył tych najmłodszych jak również oficjalnych gości Starostę Powiatu Legionowskiego Jana Grabca oraz Zastępcę Prezydenta m.st. Warszawy Jarosława Jóźwiaka.

IMG_6514

IMG_6526 IMG_6545 IMG_6602

IMG_6840 IMG_6895
IMG_6792

Po pełnym emocji koncercie przyznano nagrody i wyróżnienia w pozostałych kategoriach.

Laureaci kategoria Harcerska:

I miejsce- zespół Liminis Prolis z Kamiennej Góry
II miejsce- zespół Kreseczki z Radomia
III miejsce- 3 WADH „Szachraj” z Legionowa

Wyróżnienia przyznano dla:
– 27 DH im. Jerzego Kukuczki z Ostrowca
– Zastępu Czerwone Tygrysy z Tłuszcza
– Krzysztofa Dudy z Legionowa
– wyróżnienie specjalne od Pawła Orkisza dla Amiry Fared z 3 WADH „Szachraj”

Kategoria „Open”:
I miejsce- Zespół Wokalny z ZS nr 9 w Lublinie
II miejsce- Karolina Bryda z Ostrowca
III miejsce- Krystyna Giecewicz z Kędzierzyna- Koźle

Wyróżnienia przyznano dla:
– zespołu Smyczki z Jabłonny
– 20 DW „Avengers” z Legionowa
– Zespół w Zespół „Z Górki” i „Pod Górę” z Legionowa

Nagrodę publiczności otrzymała 20 DW „Avengers” z Legionowa.

IMG_7077 IMG_7085 IMG_7144 IMG_7165

Trzy dni festiwalowe zakończyły się, uczestnicy powrócili do swoich środowisk. W pamięci pozostało wiele wspomnień, nawiązało się zapewne wiele nowych przyjaźni, dzieciaki doświadczyły magicznej atmosfery wspólnego śpiewania.

Nowa komendantka festiwalu druhna Ula Czapska spisała się na medal, cały zespół festiwalowy zapewnił wspaniałe warunki wspólnego muzykowania. Myślę, że kolejna edycja Harcerskiego Festiwalu Piosenki „Wiosenne Czarowanie” będzie równie udana a może nawet lepsza.

IMG_7237 IMG_7240

Do zobaczenia za rok !