ProgRockFest 2016 r. w Legionowie

Mariusz_Kaszuba_ProgRockFest2016-3803ProgRockFest 2016 r.

19 marca 2016 r. miała miejsce 2 edycja festiwalu ProgRockFest. Jest to autorski projekt wielkiego fana muzyki progresywnej Mikołaja Madejaka. Festiwal jest to próba pokazania, że muzyka rockowa to coś więcej niż gitarowe granie. Próba stworzenia marki, która na stałe wpisze się w kulturalny kalendarz miasta i regionu.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpiły cztery zespoły: ARLON, ART OF ILLUSION, LEBOWSKI,  BELIEVE. Koncert rozpoczął zespół ARLON, który zaprezentował materiał ze swoich dwóch płyt pt. On The Edge i Mimetic Desires. Kolejny zespół, który zagrał na scenie Legionowskiego Ratusza to ART OF ILLUSION. Grupa pochodząca z Bydgoszczy zachwyciła zgromadzoną publiczność pięknym gitarowym graniem. Trzeci zespół to grupa LEBOWSKI, która zagrała hity ze swojej pierwszej płyty pt. Cinematic oraz kilka utworów przygotowanych na nowy krążek. Na koniec festiwalu wystąpiła grupa BELIEVE.

Podsumowując druga edycja ProgRockFest w Legionowie była bardzo udana. Festiwal miał bardzo dobra organizację oraz wspaniałą atmosferę.